پنج کتاب طوطی به دوسالانه‌ی تصویرگری براتیسلاوا ۲۰۲۳ راه یافتند

 

 

پنج کتاب طوطی برای شرکت در مسابقه‌ی دوسالانه‌ی تصویرگری براتیسلاوا ۲۰۲۳ انتخاب شدند.

 

دوسالانه‌ی تصویرگری براتیسلاوا به‌عنوان یکی از مهم‌ترین مسابقه‌های تصویرگری جهان زیرنظر دفتر بین‌المللی کتاب برای نسل جوان (IBBY) هر دو سال یک بار از سوی دفتر این مسابقه در شهر براتیسلاوا در کشور اسلواکی برگزار می‌شود.

 

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به‌عنوان نماینده‌ی ایرانی این مسابقه در هر دوره با اعلام فراخوان به ناشران و جمع‌آوری آثار برگزیده تصویرگران ایرانی، اقدام به برگزاری نشست داوری با حضور تصویرگران و کارشناسان این حوزه می‌کند.

بر همین اساس، نمایندگانی از شورای کتاب کودک و انجمن تصویرگران ایران نیز در شورای سیاست‌گذاری، بررسی و داوری آثار کشور، با کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان همکاری می‌کنند.

نشست داوری این آثار در روز ۸ اسفند ۱۴۰۱ با حضور داوران برجسته این حوزه برگزار شد و از میان آثار ارسالی، آثار منتخب اعلام شدند.

 

در میان این آثار نام «وقت قارقار» با تصویرگری مریم طهماسبی، «آماده باش هلولا!» با تصویرگری افسانه صانعی، «جادوی خواب» با تصویرگری مهسا هدایتی، «یک کار خیلی مهم» با تصویرگری سمانه رهبرنیا و «دختر نارنج و ترنج» با تصویرگری مهکامه شعبانی از کتاب‌های طوطی دیده می‌شود.

جوایز این مسابقه شامل جایزه بزرگ به ارزش ۳هزار دلار، پنج سیب طلایی به ارزش هزار و ۵۰۰ دلار و پنج مدال ویژه به ارزش هزاردلار است. هم‌چنین برنده جایزه‌ی اول می‌تواند در نمایشگاه بعدی به‌صورت مستقل شرکت کند و آثار خود را به نمایش بگذارد.

 

گفتنی است برندگان پایانی این مسابقه در ماه اکتبر ۲۰۲۳ اعلام خواهد شد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1
خانه
دسته‌بندی
0
سبدخرید
حساب‌کاربری
جست‌وجو