کتاب‌های طوطیپنجره‌ای به ادبیات ایرانپلی به ادبیات جهان

طوطی، بخش کودک و نوجوان انتشارات فاطمی، از سال ۱۳۹۴ فعالیت خود را با تمرکز بر کتاب‌های تصویری برای کودکان آغاز کرده است و تلاش می‌کند با توجه به نیازهای واقعی کودکان و نوجوانان ایرانی و همچنین ارائه‌ی الگوهایی جدید به‌منظور ورود ادبیات کودک و نوجوان کشورمان به بازار جهانی، برای تمام گروه‌های سنی کتاب و محتوای خواندنی با بالاترین کیفیت ادبی و هنری تولید کند.

طوطی هم به ادبیات داستانی توجه دارد و هم به ادبیات مستند. پرداختن به ادبیات معاصر ایران و بازنویسی و بازآفرینی ادبیات کهن، از برنامه‌های طوطی است. علاوه بر آن، ترجمه و انتشار آثار ارزنده‌ی ناشران خارجی که با نیازها و فرهنگ کودک و نوجوان ایرانی متناسب باشند، نیز در دستورکار کتاب‌های طوطی قرار دارد. گزینش کتاب‌ها بر اساس تنوع و گوناگونی زبان‌های ملل مختلف جهان صورت می‌گیرد؛ به گونه‌ای که مجموعه‌ی کتاب‌های طوطی در حوزه‌ی ترجمه، نماد تنوع فرهنگی ادبیات کودک و نوجوان کشورهای مختلف است.

حائز اهمیت است که بسیاری از آثار تألیفی طوطی مورد توجه کشورهای دیگر قرار گرفته و به زبان‌های مختلف ترجمه و منتشر شده است. علاوه بر آن، برگزیده شدن کتاب‌های طوطی در رویدادها و جشنواره‌های معتبر داخلی و بین‌المللی در کنار استقبال مخاطبان، گواه کیفیت آثار تولیدی این نشر است. طوطی در سال ۲۰۲۱ میلادی از طرف نمایشگاه کتاب بولونیا، انجمن ناشران ایتالیا و انجمن بین‌المللی ناشران، به عنوان بهترین ناشر کودک و نوجوان از قاره‌ی آسیا انتخاب و معرفی شد؛ نخستین بار است که ناشری از ایران موفق به کسب چنین افتخاری می‌شود.

طوطی با احترام به قوانین نشر بین‌الملل (Copyrights) کلیه‌ی حقوق ناشران خارجی را به‌دقت رعایت می‌کند و هیچ اثری را بدون قرارداد و توافق با ناشر اصلی به چاپ نخواهد رساند.

طوطی؛ دوستِ قصه‌گو         
کتاب کودک و نوجوان انتشارات فاطمی

1
خانه
دسته‌بندی
0
سبدخرید
حساب‌کاربری
جست‌وجو