نام طوطی در فهرست نهایی جایزه‌ی بهترین ناشر کودک و نوجوان بلونیا ۲۰۲۰ قرار گرفت

کتاب‌های طوطی از کشور ایران در فهرست ناشران کودک برگزیده‌ی نمایشگاه کتاب بلونیا قرار گرفت و برای دریافت جایزه‌ی بهترین ناشر کودک سال ۲۰۲۰ در قاره‌ی آسیا با ناشرانی از چین، ژاپن و کره‌ی جنوبی رقابت خواهد کرد.

برای اولین بار است که ناشری از ایران به فهرست نهایی دریافت این جایزه‌ی معتبر راه می‌یابد که به ناشران حرفه‌ای و خلاق کودک اهدا می‌شود. امیدواریم طوطی به عنوان تنها ناشر ایرانی این فهرست، در این روزگار سخت بتواند نماینده‌ی شایسته‌ای از قاره‌ی آسیا برای معرفی ادبیات غنی کودک و نوان ایران باشد.

در سال ۲۰۱۳ میلادی به مناسبت پنجاهمین سالگرد تأسیس نمایشگاه کتاب کودک بلونیا، اهدای جایزه‌ی بهترین ناشر کودک و نوجوان سال در فهرست برنامه‌های این رویداد قرار گرفت. اهدای این جایزه فرصتی است فوق‌العاده برای معرفی ناشران پیشرویی که در طول سال محتوایی خلاقانه و نو برای کتاب‌هایشان انتخاب کرده‌اند.

این جایزه از سوی نمایشگاه کتاب کودک بلونیا و انجمن ناشران ایتالیا با همراهی انجمن بین‌المللی ناشران، به شش ناشر برگزیده از آفریقا، آمریکای جنوبی و مرکزی، آمریکای شمالی، آسیا، اروپا و اقیانوسیه اهدا می‌شود که دارای ایده‌ها و اندیشه‌هایی روشن و حرفه‌ای هستند.

ناشران و مؤسسات شرکت‌کننده در نمایشگاه بین‌المللی کتاب کودک بلونیا، برندگان نهایی جایزه را از میان نامزدهای اعلام‌شده انتخاب می‌کنند.

هر ساله اسامی برندگان در آیین افتتاحیه‌ی نمایشگاه بلونیا اعلام می‌شود و کتاب‌های برگزیده‌ی ناشران منتخب در کاتالوگ، روزنامه‌ها و شبکه‌های اجتماعی معرفی خواهند شد. اما امسال رأی‌گیری این رویداد به صورت برخط انجام و نتایح روز ۱۵ اردیبهشت (۴ مِی ۲۰۲۰) اعلام خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1
خانه
دسته‌بندی
0
سبدخرید
حساب‌کاربری
جست‌وجو