فقر و گرسنگی (مجموعه کتاب کودکان در دنیای ما)

کتاب‌های مجموعه‌ «کودکان در دنیای ما» درباره‌ی بحران‌های پیچیده، دردناک و ترسناک دنیای امروز هستند که کودکان روزانه در معرض آن‌ها هستند، اما چندان درباره‌ آن‌ها نمی‌دانند. این مجموعه کتاب تلاش می‌کند با زبان ساده و تصاویری جذاب این موضوعات را برای کودکان شرح دهد.

معنای فقر و گرسنگی چیست؟ چه کسانی فقیر و گرسنه هستند؟ چرا برخی از مردم فقیر و گرسنه می‌شوند؟ چه سازمان‌هایی برای کمک به این افراد وجود دارد؟ ما کودکان چه کمکی به این افراد می‌توانیم بکنیم؟ این‌ها موضوعاتی هستند که در کتاب «فقر و گرسنگی» از مجموعه کتاب «کودکان در دنیای امروز» به آن‌ها پرداخته شده است.

دنیای امروز ما پر از آسیب‌ها و مسایل پیچیده مانند جنگ، فقر و تبعیض است که در اخبار، گفتگو و تجربه‌های روزانه مرتب مطرح می‌شوند و بسیاری از کودکان ناخودآگاه در معرض آن‌ها قرار می‌گیرند. کودکان درباره‌ی این مسایل نمی‌دانند و شنیدن آن‌ها مضطربشان می‌کند. مجموعه کتاب «کودکان در دنیای ما» سعی می‌کند با زبانی ساده این موضوعات را برای کودکان توضیح دهد.

از مجموعه کتاب «کودکان در دنیای ما» علاوه بر جلد «فقر و گرسنگی»، جلدهای «نژادپرستی و تعصب»، «پناهندگان و مهاجرت» و «درگیری‌های جهانی» نیز ترجمه و منتشر شده است.

همه‌ی کتاب‌های این مجموعه با فهرست موضوعات آغاز می‌شوند و پس از تعریف و شرح موضوع در آخر به راه‌های حل این مشکل و نقشی که کودکان می‌توانند ایفا کنند اشاره می‌کنند. در انتهای کتاب نیز به بخشی به معرفی کتاب‌ها و وب‌سایت‌هایی برای مطالعه بیشتر، واژه‌نامه و نمایه اختصاص داده شده است.

«لوییس اسپیلزبری» از نویسندگان پرکار کتاب‌های کودکان است که تاکنون کتاب‌هایی با موضوعات مختلف علمی، جغرافیا، هنر و تاریخ منتشر کرده است.

«حنانه کای» تصویرگری اهل لبنان است. او پیش از آن‌که به کار مورد علاقه خود، تصویرگری کتاب کودکان، بپردازد طراح گرافیک بوده است. او تاکنون جوایز مختلفی از جمله جایزه‌ی بولونیا در بخش افق‌های تازه را در سال ۲۰۱۶ دریافت کرده است.

نگارنده‌ی یادداشت: صفورا زواران حسینی
منبع: کتابک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1
خانه
دسته‌بندی
0
سبدخرید
حساب‌کاربری
جست‌وجو