طوطی؛ دوستِ قصه‌گو | کتاب کودک و نوجوان انتشارات فاطمی

مترجم‌ها

 . مترجم‌ها
farjood

فروغ فرجود متولد سال 1336 در تهران و فارغ التحصیل رشته شیمی از دانشگاه شیراز است. وی سال ها به عنوان ویراستار علمی کتاب های شیمی در مرکز نشر دانشگاهی و انتشارات فاطمی فعالیت داشته است.
ترجمه و ویرایش کتاب های علمی برای کودکان و نوجوانان نیز از جمله فعالیت های ایشان است.

dr-sheykhrezayi

حسین شیخ‌رضایی متولد سال ۱۳۵۵ است. او ابتدا مهندسی و بعد فلسفه خوانده است. علاوه بر فلسفه به ادبیات کودک و برنامه فلسفه برای کودکان هم علاقه‌مند است و با شورای کتاب کودک همکاری می‌کند.

photo_2017-10-03_13-00-57

لیلا مینایی متولد ۱۳۶۴ اهواز است. او دانش‌آموخته کارشناسی مترجمی زبان و ادبیات اسپانیایی و کارشناسی ارشد دانش شناسی و علم اطلاعات است. مینایی به‌عنوان ویراستار، مترجم و پژوهشگر در حوزه‌های فلسفه و ادبیات فعالیت می کند و تاکنون با ناشران مختلفی همکاری داشته است.

photo_2017-06-29_21-06-41

پروانه عروج‌نیا متولد ۱۳۴۱ تهران است. او دانش‌آموخته کارشناسی ارشد رشته ادیان و عرفان و دکتری عرفان اسلامی از دانشگاه تهران است. این مؤلف و مترجم به زبان‌های انگلیسی و آلمانی تسلط دارد و تاکنون کتاب‌های بسیاری تألیف کرده است. عروج‌نیا به ترجمه برای کودکان و نوجوانان بسیار علاقه دارد و ازاین‌رو در کنار سایر فعالیت‌هایش مانند عضویت در هیئت‌علمی دانشنامه جهان اسلام، چندین کتاب نیز در حوزه کتاب کودک ترجمه کرده است.

n00228361-t

زهره پریرخ متولد ۱۳۳۸ مشهد و دانش‌آموخته کارشناسی مدیریت است. این نویسنده به‌عنوان یکی از باسابقه‌ترین نویسندگان و فعالان ادبیات کودک و نوجوان شناخته می‌شود و هم‌ اکنون نیز عضو شورای انتشارات و مسئول شورای پیش دبستانی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است. آثار پریرخ جوایز متعددی مانند جایزه‌‌‌ پروین اعتصامی، جایزه‌ کتاب رشد و برگزیده‌ کتاب فصل را برای او به ارمغان آورده‌اند.‌

photo_2017-08-14_11-33-12

کیوان عبیدی آشتیانی متولد ۱۳۳۵ تهران است. او دانش‌آموخته رشته‌ مدیریت بازرگانی از دانشگاه علامه‌ی طباطبایی است. آشتیانی سال‌هاست که در زمینه‌ بررسی ادبیات کودکان و نوجوانان با شورای کتاب کودک همکاری می‌کند. او کار ترجمه‌ی ادبیات نوجوانان را از سال ۱۳۷۹ آغاز کرد و تاکنون جوایز متعددی مانند جایزه کتاب فصل، لوح افتخار شورای کتاب کودک و جایزه پروین اعتصامی را کسب کرده است.

  • عضویت
نام کاربری یا ایمیل را وارد کنید.
.