تازه‌های کتاب طوطی؛ اعداد شگفت‌انگیز در زندگی جانوران

می‌دانید یک دارکوب در طول زندگی‌اش چند پناه‌گاه می‌سازد یا یک زرافه چند خال دارد و چند سانتی‌متر قد می‌کشد؟ تا حالا فکر کردید هر پروانه‌ی بال‌پرستویی، برای خوردن شهد، سراغ چند گل می‌رود؟

کودکان همیشه شیفته‌ی دانستنی‌های علمی هستند و ترکیب ریاضی با طبیعت و حیات وحش، جلوه‌ای دیگر به کتاب داده است. دانستن عددهای شگفت‌انگیز درزندگی جانوران مانند تعداد بچه‌های کانگورو و تعداد تخم های تمساح در هر دو سال و همچنین تعداد گل‌هایی که روزانه پروانه برای نوشیدن شهد به آن‌ها سر می‌زند، برای کودکان بسیار هیجان انگیز است.

نویسنده در پایان کتاب اطلاعات ارزشمندی را درباره‌ی زندگی و ویژگی‌های حیوان‌ها به مخاطبانش ارائه می‌دهد این کتاب علمی با روایتی ساده و صمیمی و تصویرهای هنرمندانه و زیبا، تجربه‌ای دل‌چسب را برای کودکان فراهم می‌آورد و کودکان مشتاق می‌شوند که بارها و بارها این کتاب را بخوانند.

نویسنده این کتاب، خانم لولا شفر است که بیش از ۱۸ سال به عنوان معلم ابتدایی مشغول به کار بوده و شناخت بسیار خوبی از کودکان و ادبیات مختص به آن‌ها دارد. شفر در دانشگاه ایندیانای آمریکا در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد رشته آموزش تحصیل کرده و تا کنون بیش از ۲۸۰ عنوان کتاب به تالیف رسانده است. این آثار با رویکردی علمی و دقیق در نحوه آموزش به کودکان، و با تجربه سال‌ها در تدریس در کلاس‌های درس نوشته شده‌اند.


تصویرگر کتاب اعداد شگفت‌انگیز در زندگی جانوران کریستوفر سیلاس نیل است که برنده جوایز متعدد و نویسنده چند کتاب است.

انتشارات فاطمی و کتاب طوطی، در انتخاب کتاب برای ترجمه و چاپ همواره بر کیفیت کتاب و تبحر نویسنده تاکید دارند. کتاب اعداد شگفت انگیز در زندگی جانوران که در نسخه انگلیسی با نام LIFETIME به چاپ رسیده است، حائز افتخارات زیر است:

  • ۲۰۱۴ Junior Library Guild Selection
  • An Orbis Pictus Award Recommended Book for ۲۰۱۴
  • An Outstanding Science Trade Book by NSTA/CBC ۲۰۱۴
  • Bank Street College ۲۰۱۴ Best Books of the Year
  • ۲۰۱۴ Baker’s Dozen ۱۳ Best Books for Family Literacy
  • ۲۰۱۴-۲۰۱۵ Great Lakes Great Books Reading List
  • A ۲۰۱۴ International Reading Association Teacher’s Choice Book
برای خرید این کتاب با ۱۰% تخفیف اینجا کلیک کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1
خانه
حساب کاربری
0
سبد خرید
جست‌وجو