فرغولی و از ما بهترون

 

اباذری، حمید. فرغولی و از ما بهترون. تصویرگر: مریم طهماسبی، ویراستار:‌ مژگان کلهر، چاپ نخست، تهران: فاطمی (کتاب طوطی).

فرغولی خوب می چرخد.

می‌چرخد و می‌چرخد و همه‌چیز را با خودش می‌چرخاند و بر هم می زند. غول‌ها از دستش عاصی می‌شوند و هر بار می‌گویند: «امیدوارم گرفتار از ما بهترون بشی فرغولی!».

 آن‌قدر می‌گویند که غول کوچولو واقعاً با گردباد می‌رود و اسیر دست از ما بهترون می‌شود. اولش همه‌چیز خوب به نظر می‌رسد و فرغولی خوشحال است، اما به مرور چرخیدن‌های تند و تند فرغولی برایش دردسرساز می‌شوند…

 فرغولی در کنار از ما بهترون چیزهای زیادی یاد می گیرد. او از پیشرفت‌ها و تکنولوژی انسان‌ها الهام می‌گیرد و زمانی که به سرزمین غول‌ها برمی‌گردد، از انرژی ذاتی خود برای فراهم کردن آسایش همنوعانش استفاده میکند. این داستان به پرورش استعدادها و توانایی کودکان اشاره دارد ‌که باید این استعداد و انرژی به مسیر درست هدایت شود تا کودکان در آینده انسانهایی شاد و خوشحال باشند.

عنصر حرکت و رنگ‌های گرم، تصویرها را جان‌دار و زیبا کرده است و با متن هم‌خوانی کامل دارد. جنب‌وجوش و کشش داستانی، حضور دنیای فانتزی و اتفاق‌های عجیب و غریب، این کتاب را برای کودکان گروه سنی ب جذاب و خواندنی می‌کند. داستان فرغولی باور کودکان را به توانمندی‌هایشان، در عین اعتراض دیگران به شیطنت و انرژی بی‌پایان آن‌ها، تقویت می‌کند و تأثیر مثبتی بر اعتمادبه نفس آنها دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1