کتاب «کلاغ سیاه به سفر می‌رود» به‌عنوان کتاب برگزیده جام باشگاه‌های کتابخوانی یزد انتخاب شد

جام باشگاه‌های کتابخوانی کودک و نوجوان شهر یزد امسال نیز با حضور نویسندگان، شوراهای کتاب خوانی و دوستداران کتاب برگزار شد. این جام با شعار ‍«آینده روشن با خانواده کتاب‌خوان» آغاز به کار کرد و با برنامه‌های ترویجی همچون اهدا کتاب به مدارس مناطق محروم، برگزاری نمایشگاه کتاب با تخفیف‌های ویژه در تمامی شهرستان‌های استان، رونمایی کتاب و تجلیل از فعالان و خادمان فرهنگ مکتوب و نشر همراه بود. در پایان این جام، کتاب «کلاغ سیاه به سفر می‌رود»‍، نوشته بابک صابری به‌عنوان کتاب برگزیده انتخاب شد.

«کلاغ سیاه به سفر می‌رود» داستانی است که از دوستی می گوید و اهمیت داشتن دوست را برای کودکان تشریح می‌کند. در این داستان، نویسنده می‌ کوشد با کلماتی ساده داستان را به‌گونه‌ای پیش ببرد که کنجکاوی کودکان تحریک شود. در خلال داستان، دوستی به‌عنوان بخش مهم و ضروری زندگی معرفی می‌شود که گاه حتی بدون دوست حتی نمی‌توان به سفر رفت.

کلاغ سیاه برای سفر یک دوست لازم دارد، یک دوست خوب

در دو سال گذشته، بیش از ۲۸۰ باشگاه در سامانه جام باشگاه‌های کتابخوانی یزد ثبت شده‌اند و بیش از سه هزار و ۴۰۰ دانش‌آموز نیز در  چهار مقطع پیش از دبستان، سه سال اول دبستان، سه سال دوم دبستان و دوره متوسطه در این جام شرکت کرده‌اند. باشگاه‌های کتابخوانی کودک و نوجوان، گروه‌های کتابخوانی هستند که با ‍حضور دست کم ١٢ کودک یا نوجوان برای مبادله کتاب و خواندن کتاب‌های مبادله شده و دیگر کتاب‌ها زیر نظر یک مربی بزرگسال تشکیل و پس از ثبت در دبیرخانه مرکزی جام باشگاه‌های کتابخوانی کودک و نوجوان، فعالیت می‌کند. در حال حاضر٢٨٠ باشگاه کتابخوانی با عضویت سه هزار و ۴۰۰ نفر دانش آموز با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی در شهر یزد فعالیت می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1
خانه
دسته‌بندی
0
سبدخرید
حساب‌کاربری
جست‌وجو